Au Pair

Kes see Au Pair üldse on ning mida see kõik endast kujutab?

Au Pair on tõlkes "lapsehoidja, koduabiline", mis sisuliselt seletab ka töösisu.
Kuid tavalisest lapsehoidjast eristab meid see, et kui lapsehoidja on praktiliselt lihtsalt isik, kes valvab last, siis Au Pairilt oodatakse, et nad hoiavad last aktiivsena, aitavad õppida, õpetavad, hoolivad, hoolitsevad ja on alati olemas.
Peamisteks tööülesaaneteks ongi laste eest hoolitsemine, nendega mängimine, laste- ja spordiüritustel käimine, lasteaeda ja kooli viimine/toomine. Lisaks ka minimaalne kodutööde tegemine- lastetoa koristamine, pesu- ja nõudepesemine(see ei hõlma vanemata pesu), lastele hommiksöögi/snäkkide valmistamine.
Au Pairi ei võeta kui teenrit, sugugi mitte ! Au Pair elab pere juures, kus teda koheldakse kui oma pereliiget. Ning tõesti, sellele pannakse väga suurt rõhku, et sa tunneks end hästi ning koduselt.
Elamine ja söök on tasuta. Lisaks maksab pere iga nädal "stippi" ehk palka.
Selline kultuurivahetusprogramma annab sulle võimaluse õppida keelt, näha maailma, kogeda uut kultuuri, Saada sõpru üle terve maailma !!
Kas ei kõla mitte hästi?

 Ma ei hakka siia kõike üksikasjalikult üles kirjtama. Kui tekkis rohkem huvi, külasta lehte  http://ee.culturalcare.com/
Miks ma just selle programmi valisin?


Kui aus olla, siis see programm tundus lihtsalt kõige usaldusväärsem. Kõik see nende suur tugisüsteem ja korraldus. Lisaks ei pidanud ma maksma lennupileteid ning programmitasu oli ka vägagi mõistlik.
Tegelikult on üpris palju organisatsioone, kes samamoodi vahendavad noori välismaale tööle. Uurisin ka natuke teisi, aga mul on hea meel, et valisin just selle programmi :)
(Kui keegi veel aru ei saanud, läksin mina läbi Cultural Care Au Pair'i)

Mina ja programm

Mina liitusin programmiga 2010 sügisel. (Kui ma õigesti mäletan)
Esmalt saatsin cv, siis sain vastuse, et pean intervjuule minema. Käisin Tartus intervjuul. Kõik sobis,  pidin avaldust hakkama täitma. See võttis aega vähemalt nädala, kui mitte rohkemgi. Sest see oli pikk ja põhjalik. Kokku üle 20 lk. Avaldus saadetud,  ei jäänud muud üle kui oodata sobivaid matche. Ehk siis süsteem näeb välja selline, et sulle hakatakse otsima peret, kellega sul võiks idee poolest hea match olla. Kui leitakse kedagi sobivat,  kuvatakse see pere sinu kontol. Alguses näed vaid osa informatsiooni pere kohta. Ning seejärel ootad, kas pere võtab suga ühendust või mitte. Kui nad arvavad, et sa ei sobi, kaob nende info lihtsalt ära, aga kui nad on seal mitu päeva ja ikka on ja on, siis võib oodata kõnet või kirja.
Minul oli kokku umbes 13 matchi.
Kuniks tulid nemad :)
Ning see, kui kaua kogu see pere otsimine/leidmine aega võtab, on täiesti varieeruv. Mõnel läheb esimese matchiga õnneks ja saab juba paari kuuga oma asjad korda, mõni ootab pool aastat, mõni kauemgi.Mina sain oma sobiva ja kindla matchi jaanuari lõpus. Läks küll kauem aega kui arvasin, aga vähemalt olemas ta oli.
Seejäerl läks dokumentide ajamisega kiireks.
Kuriteoregister, tervisetõend, rahvusvahelised load, uus pass, pangakaart, leping ja viisa.
Kui kellegil tekkis küsimus, et miks viisa,  Ameerikasse saab ju ilma viisata, siis tegelt on nii, et kui lähed tööle/õppima, pead siiski ka vastava viisa tegema.

Viisa intervjuust.
Et viisat taodelda, pead saatma avalduse ja käima intervjuul. Kõik see näeb välja nii, et lähed sinna, läbid turvakontrolli, jätad kõik asjad turvade juurde, kaasa võid võtta ainult dokumendid. Esmalt lähed annad ühes ruumis oma dokumendid ära, siis saadetakse sind tagasi ooteruumi, kus ootad, millal konsul sind kutsub. Kui tuleb sinu kord, lähed sinna kabinetti, annad sõrmejäljed ja seejärel küsib konsul sult küsimusi. Mis on tegelt väga lihtsad. Nt, kus sa elama hakkad, palju lapsi on, mida sa praegu Eestis tegid, mida sa tegema hakkad, kui tagasi tuled, millega su vanemad tegelevad jms.
See OLI natuke hirmus, eriti kui ise oeld närvis, aga õnneks läks kõik hästi ja sain oma viisa juba kahe päeva pärast posti teel kätte.
Niisiis, mina sain vaevu 2 nädalat enne lendu KÕIK oma dokumendid korda.
Ja siin ma nüüd olen.

 

Kui sul tekkis küsimusi, küsi julgelt ! Vastan hea meelega kõikidele :) !

No comments:

Post a Comment